Numer POGOTOWIA ANTYSEPSOWEGO:
18 262 20 85 
MAPA POGOTOWIA

Breitbart w zeszłym tygodniu poinformował o badaniach przeprowadzonych przez brytyjskie uniwersytety, które wykazały, że prawie pięć razy więcej dzieci zmarło z powodu samobójstwa w pierwszym roku COVID w Wielkiej Brytanii niż z powodu samego wirusa.

Badania przeprowadzone przez naukowców z University College London, University of York, University of Liverpool i University of Bristol potwierdziły, że COVID-19 nie stanowi znaczącego ryzyka śmierci dzieci.

Jeszcze nie recenzowane badanie preprint wykazało, że tylko 25 dzieci w wieku poniżej 18 lat zmarło na koronawirusa od początku pandemii do końca lutego 2021 r. W sumie 61 dzieci zmarło po pozytywnym wyniku testu na wirusa, w 36 przypadkach ustalono, że wirus „nie przyczynił się do ich śmierci”.

W tym samym okresie doszło do 124 samobójstw dzieci i 268 zgonów z powodu traumy, co zdaniem naukowców podkreśla, że ​​koronawirus jest „rzadko śmiertelny” dla dzieci.

W badaniu stwierdzono zatem: „Ryzyko usunięcia [dzieci i młodzieży] z ich normalnej aktywności w ramach edukacji i wydarzeń społecznych może okazać się większym ryzykiem niż ryzyko samego SARS-CoV-2”.

Źródło: https://americasfrontlinedoctors.org/frontlinenews/uk-study-five-times-more-children-committed-suicide-than-died-of-covid-during-first-year-of-lockdown/
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com