Dane pochodzą bezpośrednio ze zgłoszeń przesłanych do Systemu Zgłaszania Zdarzeń Niepożądanych Poszczepiennych (VAERS), głównego systemu zgłaszania działań niepożądanych poszczepiennych w Stanach Zjednoczonych, finansowanego przez rząd.

W każdy piątek VAERS podaje do wiadomości publicznej wszystkie zgłoszenia obrażeń poszczepiennych otrzymane w określonym dniu, zwykle około tygodnia przed datą wydania. Zgłoszenia przesłane do VAERS wymagają dalszego zbadania przed potwierdzeniem związku przyczynowego.

Opublikowane dziś dane pokazują, że między 14 grudnia 2020 r. a 23 lipca 2021 r. do VAERS zgłoszono łącznie 518 770 zdarzeń niepożądanych , w tym 11 940 zgonów — wzrost o 535 w porównaniu z poprzednim tygodniem. W tym samym okresie zgłoszono 63 102 poważnych obrażeń — więcej o 14 717 w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Z wyłączeniem „ zagranicznych raportów ”, złożonym w VAERS, 435,007 zdarzeń niepożądanych , w tym 5,612 zgonów oraz 34,890 poważnych urazów , odnotowano w USA

W Stanach Zjednoczonych do 23 lipca podano 340,4 miliona dawek szczepionki przeciw COVID. Obejmuje to : 137 milionów dawek szczepionki Moderna , 189 milionów dawek Pfizera i 13 milionów dawek szczepionki Johnson & Johnson (J&J) COVID.

Spośród 5612 zgonów w Stanach Zjednoczonych zgłoszonych do 23 lipca, 14% wystąpiło w ciągu 24 godzin po szczepieniu, 20% w ciągu 48 godzin po szczepieniu, a 34% wystąpiło u osób, u których wystąpiły objawy w ciągu 48 godzin po szczepieniu.
Dane z USA dotyczące dzieci w wieku od 12 do 17 lat z tego tygodnia pokazują:

Łącznie 15 086 zdarzeń niepożądanych, w tym 909 uznanych za poważne i 16 zgłoszonych zgonów — o jeden mniej niż to, co wykazała firma VAERS w zeszłym tygodniu. Dwa z dziewięciu zgonów to samobójstwa.
Najnowszym zgłoszonych zgonów obejmują 13-letniego chłopca (VAERS ID 1463061 ), który zmarł po otrzymaniu szczepionki Moderna, 16-letni chłopiec (VAERS ID 1466009 ), który zmarł po otrzymaniu drugiej dawki i Pfizer 16-letni chłopiec (VAERS ID 1475434 ), który zmarł z powodu powiększonego serca sześć dni po otrzymaniu pierwszej dawki Pfizera.

Inne doniesienia obejmują dwóch 13-letnich chłopców (VAERS ID 1406840 i 1431289 ), którzy zmarli dwa dni po otrzymaniu szczepionki Pfizer, troje 15-latków (VAERS ID 1187918 , 1382906 i 1242573 ), troje 16-latków ( VAERS ID 1420630 , 1225942 i 1386841 ) oraz trzech 17-latków (VAERS ID 1199455 , 1388042 i 1420762 ).

2223 doniesienia o anafilaksji wśród 12-17-latków, z których 99% przypadków
przypisano szczepionce firmy Pfizer .
394 doniesienia o zapaleniu mięśnia sercowego i zapaleniu osierdzia (zapalenie serca) z 390 przypadkami przypisywanymi szczepionce firmy Pfizer.
72 doniesienia o zaburzeniach krzepnięcia krwi, przy czym wszystkie przypadki przypisano firmie Pfizer.

Całkowite dane VAERS w USA z tego tygodnia, od 14 grudnia 2020 r. do 23 lipca 2021 r., dla wszystkich grup wiekowych łącznie, pokazują:

21% zgonów było związanych z zaburzeniami serca.
54% zmarłych to mężczyźni, 43% to kobiety, a pozostałe zgłoszenia zgonów nie zawierały płci zmarłego.
Średni wiek śmierci było 73,4.
Według stanu na 23 lipca 2572 ciężarne kobiety zgłosiły zdarzenia niepożądane związane ze szczepionkami przeciw COVID, w tym 885 doniesień o poronieniu lub przedwczesnym porodzie .
Z 2483 zgłoszonych przypadków porażenia Bella 50% przypisano szczepionkom firmy Pfizer , 43% firmie Moderna i 6% firmie J&J .
467 doniesień o zespole Guillain-Barré , z czego 39% przypadków przypisano firmie Pfizer , 36% firmie Moderna i 24% J&J .
119 539 doniesień o anafilaksji, z których 44% przypadków przypisano szczepionce Pfizera , 48% Modernie i 8% J&J .
7864 doniesień o zaburzeniach krzepnięcia krwi. Spośród nich 3336 raportów przypisano firmie Pfizer, 2846 raportów Moderna, a 1637 raportów J&J.
1944 przypadki zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia, z czego 1819 przypadków przypisano firmie Pfizer, 639 przypadków Moderna i 68 przypadków szczepionce J&J's COVID.

Wewnętrzny dokument CDC ujawnia, że ​​szczepienie, nawet jeśli nie jest chore, może rozprzestrzeniać wirusa

CDC twierdzi teraz, że nawet osoby w pełni zaszczepione na COVID są w stanie zarażać i rozprzestrzeniać wirusa.

Według wewnętrznych dokumentów uzyskanych przez The Washington Post , CDC stwierdziło, że nadszedł czas, aby „uznać, że wojna się zmieniła”.

Dokument przedstawiał niepublikowane dane pokazujące, że w pełni zaszczepione osoby mogą rozprzestrzeniać wariant Delta w takim samym tempie, jak osoby nieszczepione, donosi CNN .

Stwierdzono , że wariant delta jest „wysoce zaraźliwy, prawdopodobnie cięższy” i że „ przełomowe infekcje mogą być tak samo przenoszone jak przypadki nieszczepione”.

The Washington Post donosił :

„Myślę, że głównym problemem jest to, że zaszczepieni ludzie są prawdopodobnie w znacznym stopniu zaangażowani w przenoszenie delty” – napisał w e-mailu Jeffrey Shaman, epidemiolog z Columbia University po zapoznaniu się ze slajdami CDC.

„'W pewnym sensie szczepienia dotyczą teraz ochrony osobistej — ochrony przed poważnymi chorobami. Odporność stada nie ma znaczenia, ponieważ widzimy wiele dowodów na powtarzające się i przełomowe infekcje”.

Według dokumentów CDC, od stycznia osoby zarażone po szczepieniu stanowią coraz większą część hospitalizacji i zgonów w szpitalach wśród pacjentów z COVID. Trend ten zbiega się z rozpowszechnieniem wariantu Delta.

The Post poinformował również dzisiaj o badaniu CDC, które ujawniło, że trzy czwarte osób zarażonych epidemią COVID w Massachusetts zostało zaszczepionych. Raport potwierdza hipotezę, że zaszczepione osoby mogą rozprzestrzeniać bardziej zakaźny wariant i mogą być czynnikiem letniej fali infekcji.

Dane, wyszczególnione w cotygodniowym raporcie CDC dotyczącym zachorowalności i śmiertelności , dostarczyły kluczowych dowodów, które przekonały naukowców z agencji do odwrócenia zaleceń dotyczących noszenia masek i doradzania, aby zaszczepione osoby nosiły maski w pomieszczeniach publicznych w pewnych okolicznościach, donosi The Post.

Do tej pory naukowcy koncentrowali się na obciążeniu wirusem — terminem określającym, ile wirusa jest obecne w ciałach zakażonych ludzi — które może wpływać na przenoszenie i dotkliwość. Infekcje wariantem Delta prowadzą do wyższych poziomów wirusa w organizmie, nawet w przełomowych przypadkach u w pełni zaszczepionych osób.

Jeśli zaszczepione osoby i tak zostaną zarażone, mają tyle samo wirusa w swoich ciałach, co osoby nieszczepione – oznacza to, że są tak samo prawdopodobne, że zarazią kogoś innego, jak osoby nieszczepione, które się zarażą, donosi CNN.

„Najważniejsze było to, że w przeciwieństwie do innych wariantów, zaszczepione osoby, nawet jeśli nie zachorowały, zaraziły się i wydalały wirusa na podobnym poziomie, jak osoby nieszczepione, które zostały zarażone”, dr Walter Orenstein, który kieruje Emory Vaccine Center i kto oglądał dokumenty, powiedział CNN.

CDC opublikuje dziś więcej danych.

Biden mówi pracownicy federalni muszą się zaszczepić lub złożyć do regularnych badań - unii polowa, inni naciskać bac k

Prezydent Biden ogłosił w czwartek, że wszyscy cywilni pracownicy federalni będą musieli przedstawić dowód szczepienia przeciwko COVID lub zostać zmuszeni do poddania się regularnym testom na COVID, noszenia masek i zachowania dystansu społecznego.

Biden wezwał również władze stanowe i lokalne do wykorzystania funduszy pomocowych na COVID, aby przekazać 100 dolarów zaszczepionym mieszkańcom. W oświadczeniu wydanym przez Biały Dom administracja stwierdziła, że ​​nowe przepisy zostały wydane z powodu wariantu Delta COVID oraz dlatego, że osoby nieszczepione stanowią problem dla nich samych, ich rodzin i współpracowników.

„Każdy pracownik rządu federalnego zostanie poproszony o potwierdzenie swojego statusu szczepień. Każdy, kto nie zaświadcza lub nie jest zaszczepiony, będzie musiał zamaskować się bez względu na to, gdzie pracuje; Testuj raz lub dwa razy w tygodniu, aby sprawdzić, czy mają – nabyli COVID, dystans społeczny i generalnie nie będą mogli podróżować do pracy – powiedział Biden.

Biden polecił swojej administracji zastosować podobne standardy do wszystkich wykonawców federalnych. „Jeśli chcesz robić interesy z rządem federalnym, zaszczep swoich pracowników” – powiedział.

Jednym wczesnym sygnałem, że polityka może nie przebiegać tak gładko, jak planowano, Amerykański Związek Pracowników Poczty (APWU) powiedział, że sprzeciwia się mandatowi szczepień administracji Bidena jako warunku zatrudnienia, argumentując, że rolą rządu federalnego nie jest nakaz szczepień lub inne środki testowe.

„Utrzymanie zdrowia i bezpieczeństwa naszych członków ma ogromne znaczenie” – powiedział APWU w oświadczeniu wydanym w środę. „Podczas gdy kierownictwo APWU nadal zachęca pracowników pocztowych do dobrowolnego szczepienia się, rolą rządu federalnego nie jest nakaz szczepień dla pracowników, których reprezentujemy”.

Przed oficjalnym ogłoszeniem Bidena, Children's Health Defense w czwartek wydał oświadczenie, w którym nie zgadza się z nową polityką.

W oświadczeniu cytowano prezesa CHD Roberta F. Kennedy'ego, Jr:

„Przymusowe interwencje medyczne były odrażające dla orędowników wolności i godności ludzkiej w każdym wieku. Fakt, że te szczepionki są niechlujnie przetestowane , eksperymentalne , niezatwierdzone i tak ryzykowne, że ich producenci nie mogą ani uzyskać ubezpieczenia, ani zabezpieczyć użytkowników przed poważnymi obrażeniami lub śmiercią, powinien spotęgować naszą etyczną niechęć”.

FDA wzywa Moderna, Pfizer do włączenia tysięcy dzieci do badań klinicznych

Pfizer i Moderna rozszerzą swoje badanie kliniczne szczepionki przeciw COVID, aby objąć tysiące więcej dzieci przed ubieganiem się o EUA, po tym jak amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) powiedziała producentom szczepionek, że rozmiar i zakres ich badań pediatrycznych, jak początkowo przewidywano, były niewystarczające do wykryć rzadkie skutki uboczne.

Powołując się na obawy dotyczące ryzyka zapalenia serca związanego ze szczepionkami, amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków poprosiła firmy Pfizer i Moderna o zwiększenie liczby dzieci w swoich badaniach klinicznych. https://t.co/p05zkNddjZ

— Robert F. Kennedy Jr (@RobertKennedyJr) 28 lipca 2021


Rzadkie skutki uboczne cytowane przez FDA obejmowały zapalenie mięśnia sercowego , zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie osierdzia , zapalenie wyściółki wokół serca, powiedziało The New York Times wiele osób zaznajomionych z badaniami .

Rozszerzenie badań pediatrycznych oznacza, że ​​wkrótce tysiące dzieci w wieku 6 miesięcy może zostać zrekrutowanych i włączonych do badań nad szczepionką COVID. Według Timesa, FDA poprosiła firmy o włączenie 3000 dzieci do grupy w wieku od 5 do 11 lat, grupy, dla której spodziewano się najpierw wyników.

Szczepionka Moderny jest dopuszczona do użycia w nagłych wypadkach u osób w wieku 18 lat i starszych , a szczepionka firmy Pfizer jest dopuszczona dla dzieci w wieku 12 lat. Żadne szczepionki przeciw COVID nie zostały jeszcze zatwierdzone przez EUA dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Amerykańscy lekarze pierwszej linii pozywają UC w związku z mandatami na szczepionki

Popierając deklaracje najlepszych ekspertów medycznych i studentów, lekarze pierwszej linii Ameryki (AFLDS) złożyli pozew o prawa obywatelskie w sądzie federalnym przeciwko University of California (UC), mając na celu plan systemu uniwersyteckiego, aby nakazać szczepienia przeciwko COVID wszystkim studentom, niezależnie od naturalnej odporności.

Jak donosił „The Defender” 28 lipca, AFLDS, studenci, a nawet najlepsi lekarze z UC, krytykują ten pospieszny mandat jako arbitralny, nienaukowy i medycznie niepotrzebny.

Adwokaci powoda w tej sprawie o prawa obywatelskie powołują się na 14. poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych o ochronie integralności cielesnej, a także na dwie kalifornijskie ustawy o prawach obywatelskich (Cal. Civ. Code sec. 51, Cal. Gov. Code sec. 11135), które zakazać dyskryminacji ze względu na stan medyczny lub genetyczny.

W związku z tym AFLDS domaga się nakazu, aby powstrzymać UC od stosowania przymusu i segregacji osób naturalnie odpornych i nieszczepionych, z naruszeniem prawa federalnego i stanowego.

Głównym celem pozwu jest nienaukowy, uniwersalny mandat na szczepionki, w którym UC odrzuca naukowo zaakceptowane wstępne badania przesiewowe pod kątem naturalnej odporności.

CDC i NIH uzyskują miliony z umów licencyjnych, w tym z technologii związanych z COVID

Zagregowane dane za rok podatkowy 2020 pokazują, że National Institutes of Health (NIH) i CDC zebrały łączne przychody z opłat licencyjnych w wysokości 63,4 mln USD w ramach modelu biznesowego, który umożliwia NIH udzielanie licencji na technologię sektorowi prywatnemu.

Jak donosił The Defender na początku tego tygodnia, z 27 różnymi instytutami i ośrodkami mieszczącymi się pod parasolem NIH – w tym National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID) – NIH jest największą agencją badań biomedycznych na świecie z rocznym budżetem wynoszącym prawie 42 USD miliard.

Zagregowane dane za rok podatkowy 2020 pokazują, że NIH i CDC zebrały łączne przychody z opłat licencyjnych w wysokości 63,4 mln USD w ramach modelu biznesowego, który umożliwia NIH udzielanie licencji na technologię sektorowi prywatnemu. https://t.co/wPWEuUYnNx

— Robert F. Kennedy Jr (@RobertKennedyJr) 28 lipca 2021

W PZH Biuro Transferu Technologii odgrywa „ strategiczną rolę ” we wspieraniu patentowania i licencjonowania wynalazków, które powstają w laboratoriach PZH i CDC. W modelu biznesowym, w którym wszyscy wygrywają, NIH rutynowo przyznaje licencje technologiczne sektorowi prywatnemu na wykorzystanie lub komercjalizację swoich wynalazków, przy czym te licencje następnie przenoszą miliardy dolarów na tantiemy z powrotem do NIH.

W samym roku podatkowym 2020 — od października 2019 do września 2020 — zagregowane dane dla NIH i CDC pokazują, że agencje zebrały 63,4 mln USD przychodów z tantiem.

Jeśli chodzi o agencje zdrowia publicznego, COVID wydaje się być bardzo dobry dla biznesu, z lawiną bezprecedensowych funduszy – dogodnie zmobilizowanych przez pandemię – wprowadzając głębokie i prawdopodobnie trwałe zmiany w infrastrukturze zdrowia publicznego, niegdyś ubolewane jako słabe i rozdrobnione .

Jak poinformował w tym tygodniu The Defender , Pfizer prognozuje teraz 33 miliardy dolarów przychodów ze szczepionek przeciw COVID, co stanowi gwałtowny wzrost w porównaniu z wcześniejszymi prognozami. Producent szczepionek przewiduje, że szczepionki przypominające, przeznaczone dla wariantu Delta i oczekujące na zatwierdzenie szczepionek przeciw COVID dla dzieci, jeszcze bardziej podniosą sprzedaż w przyszłym roku.

144 dni i cały czas, CDC ignoruje zapytania Obrońcy

Według strony internetowej CDC „CDC śledzi każde zgłoszenie zgonu, aby poprosić o dodatkowe informacje i dowiedzieć się więcej o tym, co się wydarzyło, oraz ustalić, czy śmierć była wynikiem szczepionki, czy też nie”.

8 marca The Defender skontaktował się z CDC z pisemną listą pytań dotyczących zgłoszonych zgonów i obrażeń związanych ze szczepionkami COVID. Wielokrotnie podejmowaliśmy próby, telefonicznie i mailowo, uzyskania odpowiedzi na nasze pytania.

Pomimo wielu rozmów telefonicznych i e-mailowych z kilkoma osobami w CDC i pomimo tego, że powiedziano nam, że nasza prośba jest w systemie i ktoś odpowie, nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi na żadne z przesłanych przez nas pytań. Minęło 144 dni odkąd wysłaliśmy nasz pierwszy e-mail do CDC z prośbą o informacje.

Organizacja Children's Health Defense prosi każdego, kto doświadczył niepożądanej reakcji na jakąkolwiek szczepionkę, o złożenie zgłoszenia, postępując zgodnie z tymi trzema krokami .

Żródło: https://childrenshealthdefense.org/defender/vaers-cdc-vaccinated-spread-covid-serious-vaccines-injuries-surge/?utm_source=salsa&eType=EmailBlastContent&eId=9ab7651c-00dd-481b-8353-85d3b13ce0d1