Demokracja Bezpośrednia - szansa czy utopia?

Demokracja bezpośrednia to sprawowanie władzy przez naród i funkcjonowanie społeczeństwa dla społeczeństwa.
Demokracja jest to system funkcjonowania państwa, gdzie naród podejmuje ostateczną decyzję a dzieje się to w procesie referendalnym.

 Premier Morawiecki powiedział z mównicy sejmowej, że rząd jest uzależniony od zagranicznych korporacji, co oznacza że dzisiaj Polską rządzi nie wiadomo kto. Dzisiaj społeczeństwo nie ma polskiego rządu i nie ma nic do powiedzenia.
W demokracji bezpośredniej ma wszystko do powiedzenia.

Jak to zmienić? Jak dokonać zmiany obecnego systemu?

Aby społeczeństwo mogło zacząć decydować za siebie trzeba wykonać tylko jedną czynność, którą jest rozpisanie referendum w sprawie zmiany Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. Dz.U.1997.78.483 poprzez zmianę trzech punktów:

1 zmiana:
Wprowadzenie poprawki do art. 125 poprzez zmianę ust. 3 - referendum ma być bezprogowe i wiążące dla rządu.
Obecne brzmienie przepisu:
Art. 125. Referendum ogólnokrajowe

  1.  W sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa może być przeprowadzone referendum ogólnokrajowe.
  2. Referendum ogólnokrajowe ma prawo zarządzić Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów lub Prezydent Rzeczypospolitej za zgodą Senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.
  3. Jeżeli w referendum ogólnokrajowym wzięło udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania, wynik referendum jest wiążący.
  4. Ważność referendum ogólnokrajowego oraz referendum, o którym mowa w art. 235 zmiana Konstytucji ust. 6, stwierdza Sąd Najwyższy.
  5. Zasady i tryb przeprowadzania referendum określa ustawa.

2 zmiana:
Wprowadzenie poprawki do art. 118 poprzez dodanie zapisu "Inicjatywa Obywatelska OBOWIĄZKOWO musi być zakończona przez ReferendumObecne brzmienie przepisu:

Art. 118. Inicjatywa ustawodawcza

  1. Inicjatywa ustawodawcza przysługuje posłom, Senatowi, Prezydentowi Rzeczypospolitej i Radzie Ministrów.
  2. Inicjatywa ustawodawcza przysługuje również grupie co najmniej 100 000 obywateli mających prawo wybierania do Sejmu. Tryb postępowania w tej sprawie określa ustawa.
  3. Wnioskodawcy, przedkładając Sejmowi projekt ustawy, przedstawiają skutki finansowe jej wykonania.

3 zmiana:
Wprowadzenie do Konstytucji dodatkowego artykułu o treści: Weto Obywatelskie OBOWIĄZKOWO musi być zakończone przez Referendum.

Dlaczego rozpisanie referendum w sprawie zmiany Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. Dz.U.1997.78.483 poprzez zmianę art 125, 118 i dodanie nowego artykułu w sprawie weta obywatelskiego jest bardzo proste, ale nie jest łatwe?

Bo żadna z dotychczasowych partii rządzących mająca większość nie chce ogłoszenia referendum w sprawie zmiany konstytucji polegającej na zmianie art. 125, 118 oraz dodaniu nowego zapisu w sprawie WETA OBYWATELSKIEGO.

Wprowadzenie tej i tylko tej konkretnej zmiany w konstytucji wiąże się z utratą realnej władzy przez partie i posłów zasiadających w Parlamencie.

Jedynym ugrupowaniem, które takiej zmiany chce dokonać jest PJJ.

Aby tak się stało Polacy muszą się zmobilizować oddając tyle głosów w tych wyborach, by jak najwięcej kandydatów z PJJ znalazło się w Parlamencie a najlepiej by uzyskało większość konstytucyjną.

 

Obecne wybory:

Możliwe są trzy SCENARIUSZE:

1. PJJ ma w Sejmie większość konstytucyjną - 307 posłów

Wypełnia obietnicę wyborczą i rozpisuje referendum w sprawie zmiany konstytucji poprzez zmianę art 125, art. 118 oraz dodanie nowego artykułu wprowadzającego Weto Obywatelskie

Po wejściu w życie nowego brzmienia Konstytucji, władza należy do narodu. To oznacza pełną wolność, ponieważ od momentu wprowadzenie tego systemu ostatnie słowo do powiedzenia mają obywatele.
Obywatele wprowadzają ważne dla nich ustawy poprzez referendum bezprogowe i wiążące, co dla rządu i Prezydenta oznacza obowiązek wykonania w zakresie wprowadzenia nowych ustaw jak i usunięcia aktów prawnych, które działają destrukcyjnie np. w zakresie rolnictwa, energetyki, przedsiębiorczości, służby zdrowia itp.

2. PJJ jest w Sejmie, ale nie ma większości konstytucyjnej

Wypełnia obietnice wyborczą:

• podejmując działania wśród posłów, aby doprowadzić do zmiany konstytucji poprzez zmianę art 125, art. 118 i dodanie nowego artykułu w sprawie Weta Obywatelskiego
• informują Polaków z mównicy sejmowej, że mogą decydować w sprawach związanych z Polską poprzez zmianę konstytucji w Referendum
• zachęcają naród do podejmowania działań - nacisków społecznych na polityków nieprzychylnych zmianom konstytucji w powyższym zakresie.

3. PJJ nie przekroczyło progu wyborczego i nie znalazło się w Sejmie

Nie następuje żadna zmiana na lepsze. Trwa kontynuacja 4 rozbioru Polski. Wcielane są w życie kolejne ustawy podnoszące składki ZUS dla przedsiębiorców, opłaty za media, wprowadzany jest ustawowy przymus szczepień, likwidacja kopalń, likwidacja rolnictwa, wprowadzane są procedury zakazujące leczenia, itp.

Dzisiaj politycy (skorumpowani lub zastraszeni przez różnego rodzaju korporacje) decydują o nas.


Determinacja narodu w tych wyborach może to zmienić. Czy tego chcemy ?

 

Więcej informacji:

Utopia czy szansa? Demokracja bezpośrednia w Polsce