Szanowni Państwo - PILNE !!!!!!!
Jutro w senacie odbędzie się głosowanie nad ustawą w sprawie 5G.

Poza kwestią niebezpieczeństwa zdrowia i życia Polaków (ukrywany przez Rząd Raport IMP, apel dr Wojtkowiak), ustawa łamie konstytucyjne prawo własności, niweluje przepisy prawa budowlanego, decyzji środowiskowych i ustaw zdrowotnych!!!

Wszystkie zaproponowane poprawki niwelujące łamanie powyższych przepisów, na etapie głosowania w sejmie zostały odrzucone !

Tutaj film: https://niss.org.pl/sejm-przepycha-megaustawe-o-5g-w-18-minut/

Nowa ustawa nakłada na samorządy OBOWIĄZEK:

1. udostępnienia infrastruktury miejskiej (słupy, latarnie, przystanki, wiaty, autobusy, tramwaje) firmie telekomunikacyjnej ZA DARMO!!!, która będzie montowała na tej infrastrukturze swoje nadajniki.

Siec 5G tak jak poprzednie, to zwykły biznes, usługi jak każda inna. Nie znajduje powodu, dla którego pani na maślanym rynku ma płacić za plac, by móc sprzedać swojej jajka na których zarobi po 0,3 gr za sztukę, a firma telekomunikacyjna ma uzyskać bezpłatną dzierżawę, niszcząc przy tym wszystkie mniejsze firmy telekomunikacyjne.

2. Kary OD samorządów!! dla operatorów!!! za brak udostępnienia infrastruktury!!! ( ustawa przewiduje tylko 5 przypadków, gdzie samorząd może odstąpić od udostepnienia infrastruktury)

3. Przewiduje zajecie pasa drogowego przez operatora PRAWIE ZA DARMO !

4. Łamie konstytucyjne prawo własności – jeżeli operator uzna ze potrzebuje postawić stacje bazową na prywatnej nieruchomosci, właściciel nieruchomości NIE MOŻE odmówić! – (od minuty 7:50 filmu – poprawka nr 12 odrzucona )

5. Likwiduje białe punkty, tzn. ze wszystkie parki przyrody, rezerwaty, domy wczasowe i tereny uzdrowiskowe mają być zabudowane masztami! (od minuty 10:40 – poprawka nr 16 odrzucona)

Dzisiaj mamy wybór, jak ktoś nie chce, może telefon wyłączyć, w nocy przejść na tryb samolotowy, w domu mieć kabel zamiast wi-fi, można nie posiadac telefonu wcale albo uciec do lasu lub gdziekolwiek by odpocząć - DZISIAJ KAŻDY MA WYBÓR!
Po wejściu w życie ustawy WYBORU NIE BEDZIE!. Każdy z nas będzie pływał w elektrosmogu i nawet nie będzie gdzie uciec! Wszedzie będą maszty i stacje bazowe.

Co z dziećmi, kobietami w ciąży, osobami wrażliwymi na elektrosmog ????
Sprzeciw wyrazili już nawet radni wielu miast w tym Krakowa! Środowiska medyczne, naukowe, Dołączmy sie!
Jeżeli nie godzicie się na zamieszkanie w takich warunkach podpiszcie proszę PETYCJE. Pokażmy swój sprzeciw, chociaż w ten sposób:

https://www.citizengo.org/pl/172381-petycja-w-sprawie-wstrzymania-inicjatywy-legislacyjnej-ministerstwa-cyfryzacji-megaustawy?fbclid=IwAR3N2cYtNwFzwRZPC5sKfQbKoJ3rgSoua4auKO0rZDU1zDzMQfwgXc_WOh0

Co powinien zrobić Prezydent mojego Kraju ???, jako mieszkaniec chciałabym, aby zwyczajnie zatroszczył się o mnie i pozostałych, mieszkańców tak jak zrobiła to Bruksela.

Oświadczenie w tej sprawie wydała Céline Fremault, minister rządu Brukseli odpowiedzialna m.in. za jakość życia, środowisko i energię. Powiedziała: „Nie mogę z zadowoleniem powitać takiej technologii, jeśli standardy promieniowania, które muszą chronić obywatela, nie są przestrzegane. Mieszkańcy Brukseli nie są królikami doświadczalnymi, których zdrowie mogę sprzedać z zyskiem. Nie możemy mieć w tej kwestii żadnych wątpliwości


Ps. Nie powiedziałam Wam jeszcze o:

1. wyrokach NSA – ostatni z 12.07.2019 w Krakowie w sprawie Play – P4 – nie leganie postawiony maszt na dachu UJ w Krakowie – gdy dzieci zmarły lub zachorowały w popłochu rozbierali maszt!

2. 200 spraw sądowych z operatorami - wygranych przez mieszkańców w Polsce

3. Telewizja Trwam wyemitowała film dokumentalny – nakręcony w Krakowie – nie leganie postawione maszty 4G na krowoderskich Zuchów – w filmie lista nazwisk osób które zmarły i żyjące chorujące na nowotwory.