Numer POGOTOWIA ANTYSEPSOWEGO:
18 262 20 85 
więcej info...

     W języku polskim funkcjonuje powiedzenie: „To woła o pomstę do nieba”. Te słowa, będące wyrazem głębokiej goryczy wobec dziejącej się niesprawiedliwości doskonale opisują uczucia jakie pojawiają się gdy usłyszy się o działaniach firmy farmaceutycznej Purdue. Koncern przez wiele lat sprzedawał lek przeciwbólowy o nazwie Oxycontin. Lek z grupy opioidów wywołuje silne uzależnienie i to w błyskawicznie krótkim czasie. Osoby które zażyły go kilkakrotnie są już uzależnione od tego, de facto, narkotyku. Firma świetnie zdawała sobie z tego sprawę.
     Po pewnym czasie potrzeba było coraz większych dawek by działał. Ponieważ lek był sprzedawany legalnie a firma dawała ogromne gratyfikacje lekarzom którzy go przepisywali z byle powodu, to doprowadziło to w krótkim czasie do powstania „legalnej” narkomanii. Jedna, silnie dozowana tabletka potrafiła kosztować na czarnym rynku 110 dolarów tak więc zyski z dilerki były porównywalne do handlu innymi narkotykami.

    Wiele stron przed stosowaniem shilajitu w czasie ciąży ostrzega.
Tymczasem badanie przeprowadzone na ciężarnych myszach ( http://www.docsdrive.com/pdfs/ansinet/jbs/2003/681-684.pdf ) dowiodło, że tak nie jest.
    W grupie myszek stosujących shilajit była tylko jeden embrion z nieprawidłowościami wzroku podczas gdy w grupie kontrolnej była ciąża pozamaciczna, jedna encefalopatia oraz jedna przepuklina. Autorzy badania są zdania, że z powodu dużego ciężaru cząsteczkowego shilajit nie jest w stanie pokonać bariery jaką jest placenta i nie wykazuje toksycznego działania jako tzw klastogen (http://www.docsdrive.com/pdfs/ansinet/jbs/2003/681-684.pdf )

"Dla mnie samego było zaskoczeniem że tylko 5 do 10% się wchlania. To tłumaczy czemu jedząc zdrową żywność nie musimy brać żadnych suplementów."

      W latach 60-tych odkryto tzw. Liposomy, które można obrazowo opisać jako kuliste „skorupki” stworzone z tzw. Fosfolipidów. Wewnątrz takiej skorupki mozna transportować np. leki lub substancje odżywcze do tkanek organizmu. Farmacja uznaje liposomy za „jeden z najlepszych systemów dostarczania leków, ze względu na ich zdolność do kapsułkowania różnych substancji, doskonałą biokompatybilność i łatwą interakcję z biomembranami”. Dopiero w ostatniej dekadzie zaczęto stosować technologię absorpcji liposomów w suplementach diety. Doustną biodostępność suplementów można zwiększyć za pomocą liposomów, aby suplement bezpiecznie osiągnął zamierzony cel. Osiągane są dzięki temu poziomy np. witamin w osoczu, które nie są możliwe do uzyskania tylko przy użyciu dostępnych w handlu tabletek lub kapsułek.

Dlaczego warto długo karmić piersią, tzn. minimum do 2,5 a w niektórych przypadkach nawet do 3,5 roku życia?

1) Jest to zupełnie naturalne, ponieważ odpowiada matczynemu instynktowi większości kobiet, jak i potrzebom większości dzieci.

2) Podba się to zarówno matkom i dzieciom, jest piękne i powoduje powstanie silnych więzi z dzieckiem. Dlatego więc zakończyć karmienie wcześniej niż jest to możliwe?

3) Nawet po wprowadzeniu pokarmów uzupełniających, dzieci karmione piersią otrzymują więcej z substancji odżywczych i kalorii.

Menu użytkownika

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com